Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    Sziasztok!

    Szintén a 42PFL5405H-n gondolkodom, főleg hogy MM-ben most 120k.

    (Eddig egyébként egy igen szép képű Philips 100Hz-es CRT-t használtam, és bár meg fogom javítani, de eljött az idő a cserére.)

    Már nagyjából átnéztem a topikot ezügyben, de azért lenne pár kérdésem a tulajokhoz.

    1. Tudtok arra vonatkozó adatot, mennyi a valós kontrasztaránya? A Sharp panel mennyivel lenne jobb ilyen tekintetben?
    2. Valóban nem lehet manuálisan állítani a háttérvilágítást? (IPS panelnél igen hasznos lenne...) LG-n erre ugye külön van beállítás, de sok tévénél a fényerő vagy a kontraszt állítja valójában ezt. Itt biztos nem így van? (Akkor marad a "Dinamikus háttérvilágítás" [nem mondhatnám, hogy kedvelem...] vagy esetleg az "Optikai érzékelő".)
    3. Mit/miket állít az "Optikai érzékelő" mód...?
    4. A 42"-es változatra is igaz, hogy csak a szűkített RGB/YCbCr tartományt tudja fogadni?
    5. Ugye a Natural Motion nem csak saját tunerrel működik? (Az MM-ben hiába volt bekapcsolva, erősen darabosan mozgott az MM-es reklámanyag. Bár az összes ott lévő 100+Hz-es így volt vele, talán az anyag nem stimmel, vagy azért nem nyúlnak hozzá a tévék, mert 24fps-es?)

    40PFL5605H is felmerült, de még túl drága és talán kinevettek, de a design teljesen elviselhetetlen számomra azzal a plexivel körben. :o Tudom, backlit LED-es, de ugye nem local dimminges?

    Tudtok olyan tesztet, ahol a színteret is bemérték? Nekem nagyon bejön a wide-gamut (legalábbis mozifilmezésre) és tudom, hogy jópár LG wide-gamutos, de ahány mérést láttam róla, csak a zöld felé volt nagyobb a szabványosnál. (Ráadásul a megfizethetőkön FRC-t látok.)

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz dezz #1604 üzenetére

    Légyszi, írjatok, itt állunk tévé nélkül (gyerkőccel -- aki egyébként az értelmesebb meséket szereti és sokat néz ismeretterjesztő műsorokat)...

    Itt van két teszt:
    42PFL5604 - korábbi modell, de úgy tűnik, olyan panel van benne, mint az 5405-ben.
    40PFL5605

    Az elsőnél kicsit kevés a natív kontrasztarány, de egyéb szempontból rendben van a panel.

    A másodiknál nagyon kecsegtető a ~3200:1, de azt írják, max. gamma-korrekciónál is túl alacsony a gamma (1,9), azaz túl világos a kép. Plusz a reagálási idő is elég hosszú...

    (Mellékesen az utóbbinál az apró hangszoró is alig-alig használható, de az analóg LINE-OUT hiánya miatt [bár lehet, hogy Scarton is kijön] nem egyszerű valamivel nagyobb póthangszórókat rákötni -- az erősítőmet viszont nem szeretném állandóan járatni.)

    Jaj, de jó lenne megnézni, összehasonlítani őket normális körülmények között... :O

  • dezz

    nagyúr

    válasz gab.gergely #1610 üzenetére

    Szerintem a kábel miatt van.

    (#1611) gab.gergely: Ez a gammás dolog úgy van, hogy ha túl kevés, a középárnyalatok túl világosak a többihez képest. Ilyenkor hiába van magason pl. a kontraszt, mégsem tűnik annyiva kontrasztosnak a kép, mert minden világos. Kiv. a feketeközeli árnyalatok. (Én monitoron is inkább feljebb veszem a szokásos 2,2-nél.)

    Értem a célzást, de nincs játék a tévén. :) Ha félreértettük volna egymást, nem az input lagra gondolok, hanem a ghostingra. A linkelt oldalon ezt írják: "The ASV panel had a ghosting time of 18.5 ms, which leaves this television at the bottom of the table." Mondjuk ma a voltam újra megnézni, nem láttam olyan ghostingot, mint 1-2 PVA paneles monitoron. Bár nem is olyan "műsor" ment, aminél jól meg lehetett volna figyelni.

  • dezz

    nagyúr

    válasz sebgutkopf #1614 üzenetére

    Valószínűleg mégsem ugyanaz a panel van az 5405-ösben: megtaláltam az utóbbiban lévő panel doksiját (később belinkelem, most nem találom a forrást, típusa mindenesetre evileg LC420WUD-SAC1), abban 1300:1 natív kontrasztarányt írnak. Ja, és 3x10-bites.

    Eizo-t támogatom, nekem is volt egy. :) (Igaz, mára a kommersz kategóriában behozta az NEC, Dell, HP.)

  • dezz

    nagyúr

    Mi a véleményetek a 42PFL4606H-ról? Állítólag ez az 5405 utódja, de én inkább csak a 3606 100Hz-es változatának nézem. Amit találtam preliminary pdf, nem említi a 24p-t, Natural Motion HD-t (csak hogy 100Hz), MKV-t, AC3-at, és ezt a "virtual 2.1"-et sem tudja. A hátulja erősen hasonló, mint a 3606, csak +1 HDMI-vel (+ máshol vannak a service csatik). Din. kontrasztarányra érdekes mód itt csak 50000:1-et írnak. A panel IPS, de hogy sima S- vagy AS-, mint az 5405-ben... :F

  • dezz

    nagyúr

    válasz Azur76 #1633 üzenetére

    Ha ránézel a blogomra, nekem nem kell különösebben magyaráznod... :) Azon tűnődtem, a paraméterek alapján esélyesebb a 3605/6 féle panel, mint az 5405-é. Bát utóbb megtaláltam a véglegest és itt már ugyanaz a din. érték szerepel. Viszont a max. fehér itt is 400 cd/m2 az 5405 500-ához képest.

    Ma meg is néztem, pixelszerkezetre AS-IPS, de ettől a natív kontrasztarány még lehet más. A menü más, de funkcionalitásra nagyrészt egyformának tűnt az 5405-össel.

    Egyébként bármilyen LCD örülne a 10000:1 natívnak. :)

  • dezz

    nagyúr

    No, hétfőn hazahoztam egy 42PFL4606H-t. (Már előző nap kifizettem, mert így megkaptam a kifogyott 5405-ös akciós árán.) Ez az 5405 utódja, mindazt tudja, amit az és még többet is (elvileg).

    Szép meg jó, tökre tetszene, de van vele egy, illetve végülis két kurv@nagy gondom. Hiába veszem 0-ra az élességet és kapcsolom ki a "Javított Élesség"-et, így is aktív marad egy BRUTÁLIS élkiemelés, ami SD tartalomnál még elmegy, na de HD-nál, sőt 1080p-nél sem kapcsol ki. :W Ez így bizony használhatatlan. :o

    Tudom, van PC mód, de akkor egyrészt kiesik a fícsörök nagy része, másrészt megemelkedik * a háttérvilágítás szintje (50-es kontrasztnál **), így az esti filmezésnek is lőttek... :(

    * Pontosabban, a Din. háttérvilágítás mélyebbre szabályoz Normál és méginkább Legjobb telj. módban. (Ez is milyen már, hogy nem lehet beállítani manuálisan a legmélyebb háttérvil. szintet... Mindegy, ez még így egész használható lenne, ha nem lenne az élkiemelés.)

    ** A kontraszt 0-50-ig digitálisan szabályozza a kontrasztot, 50-100-ig pedig a háttérvilágítást szabályozza.

    Gyerekek, ez így "normális", vagy egy hiba, amit várhatóan hamarosan javítanak FW frissítéssel? Mert ha nem, akkor azt hiszem, vihetem vissza... :(

    Pedig amúgy általánosságban nagyon szép a kép, és egész jók a betekintési szögek is (akár 45 fokból is nézhető -- még sötétben is, ha épp elég mély a feketeszint, nem annyira zavaró az IPS-es felfénylés). Az 1000:1 körüli natív kontrasztarány is elfogadható -- ha kellően alacsony a háttérvilágítás szinje.

    Hogy miért kellett egy ilyen f@szsággal elrontani egy ilyen klassz "kis" tévét!? :U Normálisak ezek? (Na ja, így talán még 4m-ről is kivehetők maradnak bizonyos részletek, de akinek az kell, tekerje fel 10-re az élességet.)

    Mellesleg a SuperZoom sem azt csinálja, amit kellene (és ahogy pl. az 5405 csinálta): a 4:3 középtájon torzításmentesen, a szélei felé viszont fokozatosan kihúzva, hogy ne legyenek oldalt fekete sávok. Ehelyett részben simán belenagyít a képbe minden irányban, részben pedig széthúzza oldalirányban.

    Pozitív, hogy USB-s filmlejátszáskor már támogatja a(z embedded) feliratokat. (De ennek is mi érteme úgy, hogy HD-nál itt is ugyanúgy aktív az élkiemelés...)

    Ha valakinek ez így jó, viheti 120k-ért... (Feltéve, hogy nem javítják.) Üzletben 160k. (MM-ben nem tudom, mennyi lett.)

    [nagy sóhaj]

  • dezz

    nagyúr

    Amúgy gondoltam, csinálok egy hasonló tesztet - ismertetést, mint amik a blogomban vannak -- és dícsértem is volna, ha nem lenne ez a hülyeség.

  • dezz

    nagyúr

    válasz dezz #1640 üzenetére

    Fontos kiegészítés: HD-nál a képarány "Nem besorolt" (ez itt a nem átméretezett, 1:1 pixel). De tökmindegy neki a képarány élkiemelés szempontból.

  • dezz

    nagyúr

    válasz Ádyka #1643 üzenetére

    Láttam, csak azt nem tudom, hiba-e egyátalán, vagy ez a normális.

    Néhány TV reviewban (többféle tévé, több márkától) pl. olyat olvastam, hogy minden kikapcsolva és "still some image enhancement is going on"... (Mondjuk erre speciel én nem mondanám, hogy "some".)

    Bár közben privátin csevegtem Sebgutkopffal, és űgy tűnik, a "Javított élesség" lehet itt "beragadva", mert pl. 5405-ön ez idézi elő ezt az auraszerű effektet (erős élkiemelés hatása). Term. próbálgattam ki-be kapcsolni és látni is egy minimális változást (gondoltam, ez a funkciója), de nem az aurát illetően.

    A magas háttérfény Din. hát.fény=OFF-ban és főleg PC módban, továbbá a SuperZoom leegyszerűsítése szintén nem tudom, mennyire számít hibának.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    Kipróbáltam, hogy UK-t állítottam be országnak, így mintha mérséklődött volna az aura analóg SD (UPC box Scarton) és HD film USB-ről esetekben. Az SD egész jó lett, és a másik is egyátalán nézhető, bár így is mesterkélt. (Arról nem beszélve, hogy kiemeli a film graint.)

    HDMI-s HD nem változott.

    (#1645) cselt: Ha nem az a baja, hogy a videokártya időnként frekit vált (ezt néha monitorok sem szeretik), akkor nem ártana megpróbálni egy jobb kábellel. (Esetleg az első esetben is számít a kábelnél, hogy stabilabban viszi-e át az órajelet.)

  • dezz

    nagyúr

    Írhatna valaki, hogy az 5405-ösön és 5605-ösön (vagy bármi máson) mi a helyzet ezzel az aurával (élkiemeléssel) kapcsolatban... Gy.k. mennyire más a kép 0 élesség és extra élesítés nélkül, a PC módhoz képest (fehér körvonal a betűk [és minden] körül itt a fórumban, stb.).

    Hálás lennék annak is, aki ki tudná próbálni, hogy itt a Clock and Phase és Inversion (alul a nagy) 2a/2b, ill. valamivel kevésbé a 4a/4b és 7a/7b képeknél nála is bezöldül-e a kép (2a/2b-nél felső része, miközben alul olyan, amilyennek lennie kell). Nem a pixelformattal függ össze, azt már néztem. Itt mondjuk esélyes a kábel, olcsón vettem.

    ps. azt hiszem, máig küldhetem vissza a tévét, ha úgy gondolom.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Ádyka #1648 üzenetére

    Nekem is volt már párszor dolgom jobbfajta monitorokkal (kukk a blogomra)... :)

    Hiába 1:1 pixel mapping, ha ráteszi az élkiemelést... Akkor tehát nálad normál, nem PC módban sem csinálja? Ki tudnád esetleg próbálni, hogy a Pixel Plus HD-s extra élesítést bekapcsolva jön elő ott?

    Attól függ, hogy NV-n mennyire befolyásolja a digitális kimenetek órajelét a GPU órajelének automata állítgatása. Lehet, hogy jobban oldották meg. (Azért nem zárnám ki teljesen, hogy egy az órajelet atomstabilan átvívő kábellel kevésbé jön elő a dolog.)

    (#1649) cselt: Lehet, bár az csak a kontaktok jobb vezetését és oxidmentességét szavatolja.

  • dezz

    nagyúr

    Na, közben beugrottam egy MM-be és (jobban) összehasonlítottam a 42PFL5405H-t és 42PFL4606H-t. Eredmény: máshogy működnek! (A másodikban szerintem frissebb az elektronika, pl. a Natural Motion kevesebbet hibázik, stb.) Az élességállítás olyan, mintha a 4606-oson a 0 az 5405-ös 5-ösének felelne meg, azaz lehet választani a nem kevés élkiemelés és a még több élkiemelés között... (Én pedig úgy 2-3-ason használnám [5405 mértékkel mérve] SD adásnál és gondolom, 0-án HD-nál [kiv. ha ez már direkt tompítja persze], de ahhoz nálam -2/-3 és -5 kellene...) És persze az 5405 úgy jeleníti meg a HD tartalmakat, ahogy kell, azaz élkiemelés nélkül (legalábbis asszem 0-ás élességnél).

    Most ez egy kis reményt adott, mert ha a másik nem ilyen, akkor talán ennek sem kellene.

    (#1651) Ádyka: A 4606-oson nincs élességállítás PC módban. Nem PC módban 0-án is bőven van élkiemelés, ez a baj.

    Az 5405-öst próbálgattam, a másikra nem volt túl sok időm. És persze nem gondoltam, hogy ilyen gond lehet.

    (#1652) nyunyu: Köszi a tanácsokat, de úgy érzem, mintha kicsit hülyének néznél... ;)

    "Fenyerzekelot+dinamikus fenyerot kapcsold ki, akkor explicit tudod szabalyozni az ossz fenyerot a fenyero+kontraszt beallitasokkal."

    Tudom. Csak éppen a manuális minimum (kontraszt és fényerő 50-en [utóbbi PC módban 45-ön], többi OFF) jócskán magasabb (PC módban ennél is), mint amire a Din. háttérvil. beáll sötétebb jelenetnél.

    "PC modot meg hasznald, ha eppen monitornak kell a TV, mozizaskor nyugodtan kapcsold ki."

    Nyugodtan kapcsoljam ki és nézegessem az élkiemelés auráját? ;)

    "100Hz meg Motion akarmit bemenetenkent kulon-kulon megjegyzi a TV, PC mod kikapcsolasakor azon bemeneten utoljara beallitott 100Hz+MotionIze lep eletbe.
    (Vagyis filmnezeskor PC mod OFF automatikusan bekapcsolja a 100Hz-t, meg a Motionvalamit, ha azok be voltak kapcsolva.)"

    Tudom.

    "Kepelesseg paradra: kep menuben kulon is van egy kepelesseg opcio, azt vedd le nullara."

    Na de ennyire azért már nem kellene... Mármint hülyének nézni. :D

    "Ezt nem tudom, hol olvastad, de az 5605 sem igy mukodik, hanem belenagyit a kep kozepebe."

    Pedig de, azt csinálja, amit írtam. Nézd csak meg pl. egy scrollal (a két oldala gyorsabban megy, mint a közepe), vagy négyzethálós videóval. Egyébként közben rájöttem, hogy mégis csak tudja a 4606 is, csak kisebb az eltérés a közepe és a szelek között. Remélem, ezt is beállítják majd.

    (#1654): Igen, közben láttam az MM-ben. Na, hát a 4606-nál nem így van... És nagyon remélem, hogy nem szándékosan.

    Tényleg, nem tudja valaki, hogy kell belépni a szervízmenübe? (Én tudok egy kódot, de azzal csak pár szám jelenik meg és nem lehet állítani semmit.)

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz nyunyu #1659 üzenetére

    Nekem HD5750 van, se monitorral, se a tévével nem jelentkezik a 1 mp-es képelmenetel, csak néha egy apróbb villanás, amikor megjelenik vagy eltűnik a videoablak, egyéb GPU órajelváltosokkor nem. Képfrekiváltásnál is gyorsan beállnak. (Drivert rendszeresen frissítem, most is a legújabb van.)

  • dezz

    nagyúr

    Ráengedtem a 4606-ost a csatornabeállításra (DVB-T-t akartam, de kicsi az antennám hozzá, így maradt a kábeles analóg, csak úgy próbaképpen). Nos, itt rendesen működik az élességállítás. A 0 az valóban zéró élkiemelés. Ez reménykeltő.

    Egyébként nem az a panel van benne, mint az 5405-ösben. Az utóbbi natív kontrasztaránya 1300:1, ezé viszont úgy 900-1000:1 körül lehet.

    Közben erősen elgondolkodtam egy LG 42LD565-ön (ma még visszavihetem a másikat). Sokkal több beállítási lehetőség van rajta, tud szélesebb színterű módot (hogy mennyivel, azt nem tudom, amúgy mozifilmekhez jópofa), és teljesen jól jeleníti meg a HD-t (úgy értve, kapásból -- a 4606-nál ki tudja, mikor veszik majd erre a fáradtságot). Viszont mintha az SD->HD konverziója nem lenne olyan fejlett: úgy tűnik, sima egyszerű interpoláció + élkiemelés, ami nélkül homályos. (A Philipsé sem etalon, de mintha jobb lenne nem túl messziről nézni rajta az SD csatornákat.)

  • dezz

    nagyúr

    Mennyire jellemző az, hogy későbbi FW-rrel csökkentik a min. feketeszintet, azaz a háttérvilágítás leszabályzásának mértékét? Dinamikus módban végülis jó, de azt kikapcsolva, illetve PC módban jóval magasabbra áll be. Lényegében így kisüti az ember szemét, hacsak nem tolja le 50 alá a kontrasztot, ami ott digitálisan csökkenti a fehérszintet, és azzal együtt a (statikus) kontrasztarányt. Ami elég faramuci dolog, hiszen a háttérvilágítás is mehetne lejjebb, bőven. (Mint ahogy din. módban teszi.)

    Nem akarok senkinek a lelkébe gázolni, de kezdem úgy érezni, hogy a Philips az egyszeri tévénézőnek készíti a tévéit. (Bár ez már abból is látszik, milyen egyszerű a menü, semmi opcionális plusz beállítások. Arról nem beszélve, hogy alapbeállításokon is manipulált a kép.)

    Enyhén csalódott vagyok, amiért éppen arra nem használható a készülék, amire leginkább vettem: esti HD filmezés. És ki tudja, mikor oldódik meg a dolog, megoldódik-e egyátalán. Hogy lehetett ezt így kiadni? :U

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Ádyka #1668 üzenetére

    Valóban igen jó a tuner, az analóg csatornák szinte teljesen olyanok, mintha digitálisak lennének. (Sőt, most nálam sokkal jobban is néznek ki, mert nincs rajtuk az az erős élkiemelés, Élesség=0-án is. :P )

    Itt kb. semmit sem lehet a szervízmenüben menü szerűen állítani, viszont van egy address/value mező és rá lehetett menteni a pendrive-ra file-okat a címek egyszavas jelenéséről és a legutóbbi értékről:

    TPM71E_Display12NC.txt:
    Ssb 0-11, Display 0-11 (nagyjából ugyanazok az értékek, mint az előző)

    TPM71E_FacAligns.txt:
    GainR 0-3, GainG 0-3, GainB 0-3, OffsetR 0-3, OffsetG 0-3, OffsetB 0-3, Rf Agc
    (0-3 = Cool, Normal, Warm, User, az értékek alapján; offsetek=0)

    TPM71E_LastStatus.txt:
    Eq 1-7, Bass, Treble, surround, Cut Off, Avl, Surround Ex, Smart Sound, Balance, Spdif, Volume, Volume Up, Dolby Cmpss, Delta 0-15 (mind 0)

    TPM71E_Options.txt:
    Option 0-9 (mind 0), ESticker 0-31, Panel 1-3 (mind 126), Tuner 1-3 (mind 161)

    TPM71E_SetNrStruct.txt:
    SetType1 0-13, ProductionCode 0-13

    Itt légy okos, Domonkos! Aki tudja, melyik mi (kiv. ami egyértelmű), ne tartsa magában...!

    Plusz ki lehetett menteni és visszatölteni az EDID-eket és az NVM-et (non-volatile memory, gondolom). Talán az utóbbiban tárolva van valamilyen offset az egyes bemenetek élesség-beállításához.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz dezz #1671 üzenetére

    NVM mentegetésekkel és hexa komparálással megnéztem, hol tárolja a tévé az élességértékeket, és az egyikre beírtam 251-et, remélve, hogy előjelesként kezeli és -5-nek veszi, de nem, 251-nek vette. :D (Figyelem: kissé faramuci módon az "NVM editor"-ban decimálisan várja a címet, miközben a file-okban hexában vannak!)

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Daffni2 #1674 üzenetére

    Az 5625-ösökben lévő ASV panel natív kontrasztaránya ~3200:1, ami már elég jó filmezésre. (Bár akár ezt is elronthatja, ha nem tud kellően mélyre menni a háttérvilágítás. Nem tudom, az 5625 milyen ilyen szempontból.)

    (Sőt, szerintem még AS-IPS-en [1000-1400:1] sem olyan nagyon rossz -- feltéve, hogy sötétben kellően mélyre tud menni a háttérfény-szabályzás. Nyilván pl. egy csillagos ég sötétben nézve jobban néz ki nagyobb natív aránnyal, de azért így is "elmegy". A világos jelenetek teljesen jók, mert a pupillák összeszűkülnek és a nem olyan mély fekete is teljesen feketének tűnik. Egyébként a 4606-osban, legalábbis a 42"-esben is AS-IPS van, nem sima S-IPS.)

    Az 5625-ös emellett 100 Hz-es és a Philips Natural Motionje elég jól teszi a dolgát, ami a sportot illeti. Bár az ASV panel, VA lévén nem a legreszponzívabb. Ilyen szempontból az IPS-ek jobbak. (Hozzátenném, a 4606-ban [vélhetően az 5606-ban is] mégjobb Natural Motion van -- újabb fejlesztés --, mégkevesebbet hibázik és az "aura" is kevésbé feltűnő.)

    ps. szal, nem lenne olyan rossz ez a 4606 -- ha javítanák az előzőekben kifogásolt dolgokat...
    ps.2. számomra pl. nem alternatíva a plazma, nem bírom azt az állandó bizsergést, amit az okoz, hogy lényegében az összes árnyalatot PWM-mel hoz létre, mert az egyes cellák nem szabályozhatók analóg módon -- vagy világítanak egy adott pillanatban vagy nem.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz hanolfe #1691 üzenetére

    Próbáltad, hogy teljesen áramtalanítod (az áramkábel kihúzásával)? Néha lefagy a szoftver ezekben a modern tévékben...

  • dezz

    nagyúr

    válasz "Infinity" #1697 üzenetére

    Ez egy 2008-as típus, amiből beragadhatott egy darab, a régi áron. Máshol már 2009-ben 150k volt. Ma már ennyiért sokkal jobbat is kaphatsz, vagy hasonlót jóval olcsóbban.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz "Infinity" #1700 üzenetére

    Elvileg valamilyen VA panel van benne, aminek lassabb a reagálási ideje, mint egy IPS-nek. Ezen kívül az ismertető és ezen cikk szerint PC módban csak 1024x768-at támogat progresszívben, Full HD-t csak interlace-ben. TV módban megy az 1080p, de úgy nem az igazi a számítógép képe.

    Jobb lenne egy 5405 vagy az utódja, a 4606. Ezek IPS panelesek és a PC mód rendesen tudja az 1080p-t. (Nálam eladó egy vadi új 4606 120k-ért. Elhamarkodottan lett véve. Nekem a filmezés a lényeg, nem játszom, mást néztem ki a helyére.)

  • dezz

    nagyúr

    válasz "Infinity" #1702 üzenetére

    TV módban megy, csak az nem számítógépes képre való...
    A számítógépes monitorok (és ezen modern tévék feldolgozás utáni) leképzése progresszív, ilyenkor teljes képkockák kerülnek sorról-sorra továbbításra és megjelenítésre. Interlace-ben (ami tévés megoldás) egyszer a páros, másszor a páratlan sorok kerülnek továbbításra, adott esetben (mint itt is) eltérő, egymás utáni képkockákból származóan (1. képkocka - páros sorok, 2. képkocka - párarlan sorok, 3. képkocka - páros sorok, stb.). Az LCD tévének mindezt át kell alakítania progresszívre, mert csak így tudja rendesen megjeleníteni, de ez az eljárás nem tökéletes (a mozgó élek be-be villoghatnak, recésekké válhatnak, stb.), hiszen hiányos képtartalomból kell kitalálnia a teljes képet.
    Amúgy a 4606-os csak akkor eladó, ha még sikerül megcsípnem egyet (jó áron) a másikból, ami egy kifutó típus. Máskülönben megtartom.

  • dezz

    nagyúr

    válasz Victoryus #1731 üzenetére

    Valószínűleg a Macrovision nevű másoládvédelem zavarja, amit vagy a videomagnó tesz rá a képre, vagy a szalagon van úgy az anyag. Az úgy lett kitalálva annó, hogy az akkori tévék még meg tudják jeleníteni a képet, de egy másik videót már zavarjon annyira, hogy ne tudja felvenni...

    Régebben lehetett kapni Macrovision közömbösítő kütyüket, ma már nem nagyon... De a neten vannak erre kapcsolások.

    Esetleg próbáld meg Scarttal összekötni őket, úgy legalább a tuner meg lesz kerülve. És a képminőség is jobb valamivel. (Bár a videomagnók nem adnak ki RGB-t, amit a Scart szintén tud, de legalább nem kell a kompozit videojelet -- ami szintén át tud menni Scarton -- felmodulálni rádiófrekire.) Vagy ha a videón nincs Scart, akkor RCA-s kompozit videokábellel.

    Ha van manuális tracking szabályzás, azzal is el lehet játszani.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz TEK #1734 üzenetére

    Nem tudom, Nvidiával hogy van, de Radeonon átkapcsolható és éppen akkor van ez, ha kiterjesztettre (0-255) kapcsolom, mert a tévén 0-16 fekete, 235-255 pedig fehér/max. R/G/B lesz. (A vonatkozó videós szabványnak megfelelően.)

    Nem azt csinálja a kártya, hogy az eredetileg 0-15-ös értékeket 16-ra, a 236-255-ösöket pedig 235-re veszi, hanem átszámolja a 0-255-ös tartományt 16-235 közé. Így nincs "feketébe és fehérbe veszés". (Max. egy kis sávosodás, ha a tévé nem támogatja a DeepColort -- a Philipsek igen.)

    szerk.: 13:27-est most láttam. Ha már van HDMI az Nvidián, azon is átkapcsolhatónak kellene lennie, mert sok készülék nem támogatja a kiterjesztett RGB-t.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz TEK #1740 üzenetére

    Jah, értem. DVI-n Radeonon (az ATI már nem létezik, sem mint cég, sem mint márkanév) sem lehet állítani.

    "Csak azt nem ertem, hogy az alacsonyabb felbontasok jok"

    Ez tényleg különös.

    Próbáld meg, hogy csak egy kicsit veszed lejjebb a kontrasztot a kártyán(!) és a brightness feljebb. Megfelelően beállítva gyakorlatilag 16-nál lesz a fekete és 235-nél a fehér, ami a tévén teljes tartományban fog megjelenni. (Csak így kissé sávosak lesznek a gradiensek, mert a DVI nem támogatja a DeepColort, így elvesznek a tört értékek. Illetve lehet, hogy eleve csak 8 biten történik a művelet.)

    Amúgy nem lehet átkapcsolni HDMI módba a DVI kimenetet azon a kártyán?

  • dezz

    nagyúr

    válasz TEK #1743 üzenetére

    Ha a brightnesst is feltolod kicsit (a kártyán), akkor a sötét árnyalatok is meglesznek. (De a tévén nem lesz magasabb a feketeszint, ha jól állítod be.)

    A sávosodást csak úgy tudod elkerülni, ha maga a kártya végzi lényegében ugyanezt a műveletet, de 10+ biten.

    "Viszont radeonon HDMI-vel sem volt jo az RGB 0 - 255."

    Persze, mert azt tényleg nem tudja a tévé. (Egyéb márkák közül sem mind tudja.)

  • dezz

    nagyúr

    Jött a 42PFL4606H-hoz új FW (2.10). Néhány dolgot javítottak benne, a túlélesítést nem... :((( Nem hiszem el... Vakok ezek!? Az egy dolog, hogy 0-án is olyan az élesség, mintha 5-6-on lenne, de az sem számít nekik, hogy így pl. Élénk módban (amivel megy az üzletekben), ahol az Élesség elvileg 7, gyakorlatilag pedig 7+5..6=12..13, egy undorító pixelhalmaz a kép...? (Kivéve analóg tuner módban, ott rendesen viselkedik az élesség beállítás.) Pedig amúgy egész jó tévé lenne. (Fejlettebb a mozgásinterpoláció és a zajszűrés, mint a hasonló LG-ken.)

  • dezz

    nagyúr

    válasz blion #1769 üzenetére

    Valamennyire mindig jelen van, főleg IPS-nél. Hogy nálad sok vagy kevés, azt élőben lehetne eldönteni. Amúgy erősen függ a háttérvilágítás szintjétől is! Vagy kapcsold be a szenzort, vagy sötétben vedd le kézzel a kontrasztot, 50-100 között a háttérvilágítást állítja. (Szóval, ne a fényerőt, itt kicsit másképp vannak a dolgok, mint a monitoroknál megszokott.)

    (#1767) hanolfe: Nos, még mindig jobb most, mint a gariidő után... :)

  • dezz

    nagyúr

    válasz nyunyu #1780 üzenetére

    Bekapcsolt virtual surround mellett a monó hang (néhány kétnyelvű csatorna hangja ilyen, illetve előfordul amúgy sztereó hangú csatornán is) szól iszonyú dobozhangon, nem azt fogtad ki egyszer (korábban írtad, hogy ilyen volt)? :) Normális esetben azért jobb a hang. (A Clear Voice-ot is jobb inkább kikapcsolni és csak nagyritkán be, ha kimondottan szükség van rá.)

  • dezz

    nagyúr

    válasz nyunyu #1782 üzenetére

    "Doboz hangot meg arra ertettem, hogy a kozep tartomany alja iszonyuan ki van emelve, basszus+magas viszont kompletten hianyzik."

    Végülis a Clear Voice éppen erre való... És az alapból be van kapcsolva!

    (Ez még mindig sokkal jobb, mint az az eset, amit írtam. Az egy katasztrófa. :D És már a CRT Philipsemen is pont olyan volt.)

Új hozzászólás Aktív témák