Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gicz

    addikt

    válasz Sunzi #47 üzenetére

    Hát ha láttál már otthon sötétben oledet, akkor tudod, hogy az a fekete nyugodtan hívható tökéletesnek attól mert a szobában világít a set top boxon egy led. Értem én mi baj, de ez ilyen ezt szokta meg a köznyelv hiába nem ez a matematikailag helyes.

    SDR szabvány szerint úgy kell mérni, hogy 120cd-re belövöd a fehéret, majd megméred, hogy milyen fényerejű a fekete. Ez egészen az oledekig működött is. LCD-n mondjuk 0,04cd/nm, legjobb plazmákon 0,003cd/nm. Oledet mit csinálsz? 0 lesz a vége, mert 0 a legsötétebb amit tud.

    Matekból pedig tudjuk, hogy lehet olyna, hogy egyik végtelen nagyobb mint a másik... szóval a pédáid hibásak.

    Akit pedig érdeke, hogy milyen is a tökéletes fekete, mert tv buzi, az hidd el töksötét szobában fogja élvezni a tv-t, és tesz is érte hogy az tök sötét legyen.

  • b.

    félisten

    válasz Sunzi #47 üzenetére

    "mérhető-e egy OLED panel minimum fénykibocsátása a legkisebb pixelhez kerülő feszültségen? Azaz a legkisebb fényerő, amikor a pixel nincs kvázi kikapcsolva. Ez megmutatná, mekkora "rés" van a sötét részek megjelenítésekor. Ha van egyáltalán"

    Amúgy ha mérhető is a legkisebb fényerő, valószínűleg nem érzékelhető a különböző algorimusok miatt amik eldolgozzák , összemossák a felhősödést és az átmeneti posztereffektust.
    Plusz ugye itt egy új eljárás az MLA , a fényerő növelő lencseréteg is bemutatkozott.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák