„MELASZ-Ready” lett a NetLock terméke

A NetLock Kft. nyilatkozatban üdvözölte, hogy a MELASZ (Magyar Elektronikus Aláírás Szövetség) „MELASZ-Ready” kezdeményezésére elkészült az elektronikus aláírási formátumra vonatkozó Munkacsoport Megállapodás. Az elektronikus aláírási alkalmazások – egymással versengő – hazai fejlesztői közösen ily módon pontosították a tágan értelmezhető szabványokat, hogy biztosítsák a vásárlók számára a termékek egymással való tényleges együttműködő képességét. A szakmai munkákban szerepet vállalt a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Informatikai Központja is, ahol – az elméleti tanácsadás mellett – a minősítési eljárásokat is magas színvonalon el tudják végezni. A példás hazai együttműködésről néhány hete az IT.news-on is lehetett részletesebb szakmai értékelést olvasni.

A „MELASZ-Ready” az együttműködés jele
A MELASZ Munkacsoport Megállapodás célja, hogy a különböző elektronikus aláírási formátumok egy egységes követelményrendszernek (szabványnak) feleljenek meg. A KET törvény (2004. évi CXL. törvény a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól) november 1-ji hatályba lépését követően a szabványnak megfelelő alkalmazások a közigazgatási elektronikus ügyintézésben is zökkenőmentesen használhatók. A Munkacsoport Megállapodást az Informatikai és Hírközlési Minisztérium saját keretei közé illesztette és Magyarországon kötelezően érvényes közigazgatási elektronikus aláírási formátummá nyilvánította.

A NetLock Kft. aktívan részt vett a MELASZ szabványosítási munkacsoportjának egyéves munkájában, és jelentősen hozzájárult a szabvány kidolgozásához. A fejlesztőcég NLCAPI3 kriptográfiai modulja az elsők között szerezte meg a megfelelőséget bizonyító „MELASZ-Ready” tanúsítványt. A termék korábbi verzióját – amely minősített és fokozott biztonságú elektronikus aláírás létrehozásához és ellenőrzéséhez, valamint időbélyeg kérelmezéshez és ellenőrzéshez alkalmazható – már közel 10 éve alkalmazzák. A hitelesítésszolgáltatásban élenjáró vállalat kiemelkedő eredménynek tartja a sikeres minősítést és a továbbiakban is hatékonyan részt kíván venni a MELASZ szabványosítási munkájában.

Kapcsolódó cikkünk: A PKI technológia gyors honosítása

Azóta történt